Město Chyše
MěstoChyše

POZOR!!!   Od 1.1.2024 navýšen poplatek za komunální odpad  na 900,-Kč. Úhradu je možno provádět na účet: 0804111339/0800

Nové telefonní číslo na Poštu Partner Chyše je

předcházení vzniku odpadů ve městě Chyše

Vybudování místa pro předcházení vzniku odpadů ve městě Chyše

znak

Popis projektu

Projektovým záměrem je vybudování místa pro přecházení vzniku komunálních odpadů. Jedná se o centrum pro opětovné použití výrobků, kdy budou mít občané možnost darovat nepotřebné funkční či snadno opravitelné výrobky z domácností jiným obyvatelům spádové oblasti, kteří jej budou moci nadále využívat. Zavedením tohoto záměru se předejde svozu na skládky či likvidaci nadále využitelných výrobků (např. nábytek, oděvy, funkční elektrospotřebiče apod.) a zajistí se jejich druhové využití.

Cíl projektu

Cílem projektu je motivovat občany k tomu, aby darovali již nepotřebné ale stále funkční výrobky, které buďto vyhazují společně s SKO nebo je zbytečně shromažďují ve svých domácnostech, a to jiným obyvatelům spádové oblasti, kteří tyto předměty nadále využívají. Tím dojde k dalšímu využití těchto výrobků (k prodloužení jejich “životního cyklu“) a zároveň ke zkvalitnění odpadového hospodářství ve spádové oblasti. Cílem je také předejít vzniku komunálních odpadů v dané lokalitě a tím pomoci naplnit závazky dané Plánem odpadového hospodářství.

publicita: Vybudování místa pro předcházení vzniku odpadů ve městě Chyše (757.29 kB)

mobilní aplikace

Interaktivní mapa

Informace od nás